Kovács Zsófia doktori iskolánk másodéves hallgatója az Egyetemi Világbajnokságon állhatott fel a dobogóra

A kaposvári uszonyosúszó az Egyetemi Világbajnokságon állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

Immáron negyedik alkalommal került megrendezésre az uszonyosúszók nemzetközi egyetemi megmérettetése, ahol Kovács Zsófia egyedüli magyarként, a Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE és a Pécsi Tudományegyetem Oktatás és Társadalom Neveléstudományi Doktori Iskola színeit képviselve állt rajthoz.

A versenyt az olaszországi világkupa fordulót követően április 24-25-én Lengyelországban, Olsztyn városában szervezte meg a nemzetközi és a lengyel szövetség.

Kovács Zsófiának a bajnokság első napján 50m és 200m uszonyos gyorsúszáson is sikerült beúsznia magát a döntőbe, ahol délután mindkét távon javítva időeredményein, negyedik helyen ért célba.

null

A verseny második napján 100m uszonyos gyorsúszáson negyedik idővel került a döntőbe, ahol szoros küzdelmet követően bronzéremmel zárta a távot.

Kiemelendő hogy a versenyen több világjátékokra kvalifikált sportoló is rajthoz állt így igen színvonalas küzdelmeknek lehettek tanúi a nézők.

Forrás: http://kapos.hu/hirek/sport/2017-04-29/eremmel_terhetett_haza_kovacs_zso...

rovat: