Iskola a társadalmi térben és időben IV.

sze, 2015/08/05 - 14:19 -- Szalacsi Alexandra

A Pécsi Tudományegyetem

„Oktatás és Társadalom” Neveléstudományi Doktori Iskola

"Iskola a társadalmi térben és időben IV."

címmel

2013. április 16-17-én

tudományos konferenciát szervez.

ABSZTRAKTKÖTET ÉS PROGRAM

A konferencia küldetésnyilatkozata:
A neveléstudományi kutatások intenzív dialógust folytatnak kutatásuk tárgyával: alakítják, formálják a nevelés, oktatás világát, legyen szó jelen idejű jelenségek vizsgálatáról vagy történeti kutatásról. Szakmai hitvallásunk, hogy a nevelés világa a maga mindenkori jelenében sem zárvány, állandó kölcsönhatásban áll a társadalommal, s az oktatásnak folyamatosan reagálnia kell a gyorsan változó társadalmi kihívásokra. Konferenciánk célja az oktatás és társadalom komplex viszonyrendszerének mélyebb megismerése.

A konferencia lehetőséget kíván nyújtani a neveléstudományi kutatásokkal foglalkozó szakembereknek, PhD hallgatóknak kutatási eredményeik bemutatására, megvitatására. A Doktori Iskola kutatási programjához illeszkedően felsőoktatást és közoktatást érintő vizsgálatok, nevelésszociológiai és romológiai kutatások, interdiszciplináris neveléstudományi kérdések, oktatástörténeti kutatások kerülhetnek bemutatásra a plenáris előadást követő szekcióüléseken.

A tervezett szekciók:

• Oktatástörténeti kutatások
  • Nevelésszociológiai kutatások
  • A pécsi tanárképzés története
  • Cigány/roma szakkollégiumi mozgalom

Jelentkezési határidő:

2013. január 25.

Részvételi díj:

5000 Ft, mely tartalmazza a szakmai programokon való részvételt és a konferencia programcsomagját.

A konferenciát követően az előadások alapján írt tanulmányokból konferenciakötet megjelentetését tervezzük.