Horizontok és Dialógusok Konferencia III. (2017)

sze, 2017/02/15 - 08:07 -- Márhoffer Nikolett

Horizontok és dialógusok III.

Konferenciafelhívás

MEGHÍVÓ

ABSZTRAKTKÖTET

Neveléstudományi és romológiai konferencianapok a Pécsi Tudományegyetemen a Neveléstudományi Intézet és az „Oktatás és Társadalom” Neveléstudományi Doktori Iskola szervezésében.

A konferencia időpontja: 2017. május 10-12.

A konferencia helyszíne: Pécs, Pécsi Tudományegyetem Ifjúság úti Campus

A Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának Neveléstudományi Intézete és az “Oktatás és Társadalom” Neveléstudományi Doktori Iskola hármas konferenciáját második alkalommal rendezi meg. Az intézethez és a doktori iskolához köthető hagyományos tanácskozások programját időben és műfajokban összehangolja, lehetőséget adva a transzdiszciplináris összefüggések artikulációjának erősítésére.

A konferencia vertikális fókuszait a hagyományos konferenciák kontextusai, narratív dimenziói határozzák meg:

VIII. Iskola a társadalmi térben és időben

V. Autonómia és Felelősség - Tanulásközpontú pedagógia konferencia, a pedagógusképzés reformjának folytatása

VI. Romológus Konferencia

A konferenciák közötti kapcsolatot részben a fenti tematikus fókuszok, részben horizontális narratívák képviselik:

1.

A kompetencia alapú pedagógusképzés intézményfejlesztési kontextusban

2.

Inkluzivitás-interkulturalitás

3.

Multiperspektivitás

Jelentkezni lehet akár csak az egyik, akár mindhárom konferenciára!

A három nap - az előző években megszokott módon - továbbra is három külön konferenciának felel meg! Így valaki akár három konferencia hivatalos résztvevője is lehet a három nap alatt!

A konferenciára oktatók, kutatók és hallgatók mellett várjuk a közoktatásban dolgozó pedagógusokat is.

Részvételi formák:

•    előadás nélküli résztvevő
  •      szekció előadás (15 perc előadás, 5 vita)
  •      szimpózium előadás (50 perc előadás, 25 perc vita)
  •      tudományos poszter előadás
  •      Pecha-Kucha
  •     Science slam

A konferencián való részvétel ingyenes!

Az előadóknak az alábbi címen elérhető jelentkezés lap kitöltésével és absztraktjuk feltöltésével szükséges regisztrálniuk: goo.gl/4TG5Af

A jelentkezés határideje: 2017. március 15. 20.00 óra

A konferenciával kapcsolatos kérdéseiket az alábbi e-mail címen várjuk: hdkonferencia2017@gmail.com

A konferencia programbizottsága: Prof. Dr. Forray R. Katalin, Ambrusné Prof. Dr. Kéri Katalin, Dr. habil. Orsós Anna, Dr. habil. Varga Aranka, Dr. habil. Mrázik Julianna, Dr. Arató Ferenc